3094-101KS
- Manufacturer Part Number:
- 3094-101KS
- Manufacturer/Brand:
- API Delevan
- Part of Description:
- FIXED IND 100NH 840MA 70MOHM SMD
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 840 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 70mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 570MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.133" (3.38mm)
- Inductance :
- 100 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 50 MHz
- Material - Core :
- Iron
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 65 @ 50MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%