102-1092-BL-00050
Manufacturer Part Number:
102-1092-BL-00050
Manufacturer/Brand:
CnC Tech
Part of Description:
CBL USB2.0 A PLG-MCR B PLG 1.64'
Stock Condition:
843
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
USB Cables
Color :
Black
Configuration :
A Male to Micro B Male
Features :
Data Transfer and Charge
Length :
1.64' (500.0mm)
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Specifications :
USB 2.0
Transfer Rate :
Wire Gauge :
28 AWG, 28 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
102-0348-000 ITT Cannon 47 102-0348-000
102-0354-000 ITT Cannon 574 102-0354-000
102-0358-000 ITT Cannon 15 INSULATOR MS-R 20-11P
102-0360-000 ITT Cannon 19 INSULATOR MS-R 20-14P
102-050 Bivar, Inc. 12 MOUNT CIRCULAR TO18 0.050"