AE32000WB11560
- Manufacturer Part Number:
- AE32000WB11560
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 32000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 500MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 32GHz Center
- Height (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Insertion Loss :
- 2dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 3.346" L x 0.591" W (85.00mm x 15.00mm)