AE2000B11568
- Manufacturer Part Number:
- AE2000B11568
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 2000 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 43MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 2GHz Center
- Height (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Insertion Loss :
- 3dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 1.750" L x 0.750" W (44.45mm x 19.05mm)