AM412S1118
Manufacturer Part Number:
AM412S1118
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
412 MHz SAW Bandpass Filter
Stock Condition:
620
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
SAW Filters
Applications :
Bandwidth :
5MHz
Frequency - Center :
412.5MHz
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Insertion Loss :
1.6dB
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE