FI212C245041-T
Manufacturer Part Number:
FI212C245041-T
Manufacturer/Brand:
TAIYO YUDEN
Part of Description:
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
100MHz
Filter Type :
Balance
Frequency :
2.45GHz Center
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Insertion Loss :
3.7dB
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Product Status :
Obsolete
Ripple :
1dB
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)