AE140B10704
- Manufacturer Part Number:
- AE140B10704
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 140 MHZ BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 15MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 140MHz Center
- Height (Max) :
- 1.000" (25.40mm)
- Insertion Loss :
- 1dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 4.000" L x 1.000" W (101.60mm x 25.40mm)