FI168H2593GG-T
- Manufacturer Part Number:
- FI168H2593GG-T
- Manufacturer/Brand:
- TAIYO YUDEN
- Part of Description:
- RF FILTER HIGH PASS LTE 0603
- Manufacturer :
- TAIYO YUDEN
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 194MHz
- Filter Type :
- High Pass
- Frequency :
- 2.593GHz Center
- Height (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Insertion Loss :
- 0.9dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)