10C24-N125-I10
- Manufacturer Part Number:
- 10C24-N125-I10
- Manufacturer/Brand:
- Advanced Energy
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 10000V 60W
- Manufacturer :
- Advanced Energy
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 12.5mA
- Efficiency :
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 60 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.00" L x 4.50" W x 1.06" H (203.2mm x 114.3mm x 27.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- High Voltage - Non-Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Input (Min) :
- 23V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 10000V