FIN40.010.F
- Manufacturer Part Number:
- FIN40.010.F
- Manufacturer/Brand:
- Enerdoor
- Part of Description:
- EMI/RFI FILTER 250V 10A
- Stock Condition:
- 3
- Manufacturer :
- Enerdoor
- Product Category :
- Power Line Filter Modules
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE
- Configuration :
- Single Stage
- Current :
- 10 A
- Filter Type :
- Single Phase
- Frequency - Operating :
- 50/60Hz
- Inductance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Quick Connect
- Voltage - Rated AC :
- 250V