NC7SZ175L6X
Manufacturer Part Number:
NC7SZ175L6X
Manufacturer/Brand:
onsemi
Part of Description:
D FLIP-FLOP, LVC/LCX/Z SERIES, 1
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Flip Flops
Clock Frequency :
175 MHz
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Function :
Reset
Input Capacitance :
3 pF
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
1
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Non-Inverted
Package / Case :
6-UFDFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
6-MicroPak
Trigger Type :
Positive Edge
Type :
D-Type
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V