0925-101J
- Manufacturer Part Number:
- 0925-101J
- Manufacturer/Brand:
- API Delevan
- Part of Description:
- FIXED IND 100NH 670MA 100MOHM TH
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 670mA
- Current Rating (Amps) :
- 670 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 100mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 490MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 100 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 25 MHz
- Material - Core :
- Iron
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 54 @ 25MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%