600APH12L
Manufacturer Part Number:
600APH12L
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Corcom Filters
Part of Description:
LINE FILTER 520VAC 600A CHASS
Stock Condition:
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Applications :
General Purpose
Approval Agency :
Configuration :
Three Stage
Current :
600 A
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Frequency - Operating :
50/60Hz
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Terminal Post
Voltage - Rated AC :
520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
Voltage - Rated DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE HOLDER CARTRIDGE CHASS MNT
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
Catalog related products
    LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
    LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
  • Curtis Industries