SY100EP33VKI
Manufacturer Part Number:
SY100EP33VKI
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-MSOP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Counters, Dividers
Count Rate :
4 GHz
Direction :
Logic Type :
Divide-by-4
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
1
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reset :
Asynchronous
Supplier Device Package :
8-MSOP
Timing :
Trigger Type :
Positive, Negative
Voltage - Supply :
3.3 V ~ 5 V