AM6.25CR202
- Manufacturer Part Number:
- AM6.25CR202
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 6.25 KHZ CRYSTAL BAND PASS FILTE
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- Monolithic Crystals
- Bandwidth :
- 100 Hz
- Frequency - Center :
- 6.25 kHz
- Height (Max) :
- 0.750" (19.05mm)
- Impedance :
- 50 Ohms
- Insertion Loss :
- 75dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- 0.5dB
- Size / Dimension :
- 3.250" L x 3.250" W (82.55mm x 82.55mm)