AM864CR144
Manufacturer Part Number:
AM864CR144
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
AM CRYSTAL FILTER
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
Monolithic Crystals
Bandwidth :
4 kHz
Frequency - Center :
864 kHz
Height (Max) :
0.980" (24.89mm)
Impedance :
1 kOhms
Insertion Loss :
7dB
Mounting Type :
Through Hole
Number of Poles :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
4-DIP Module
Product Status :
Active
Ripple :
1dB
Size / Dimension :
2.730" L x 0.980" W (69.34mm x 24.89mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE