CES48018-30-R
- Manufacturer Part Number:
- CES48018-30-R
- Manufacturer/Brand:
- Cosel
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 1.8V 54W
- Manufacturer :
- Cosel
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 30A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module
- Power (Watts) :
- 54 W
- Product Status :
- Last Time Buy
- Size / Dimension :
- 2.28" L x 0.90" W x 0.33" H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 76V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 1.8V