MI0805L601R-10
- Manufacturer Part Number:
- MI0805L601R-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 2A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 100mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power Line
- Height (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Impedance @ Frequency :
- 600 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)