MFBM1V1005-190-R
Manufacturer Part Number:
MFBM1V1005-190-R
Manufacturer/Brand:
Eaton-Electronics Division
Part of Description:
FERRITE BEAD 19 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency :
19 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH