DPO-0.5-100
- Manufacturer Part Number:
- DPO-0.5-100
- Manufacturer/Brand:
- Talema
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 500MA 140MOHM TH
- Manufacturer :
- Talema
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 140mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Vertical (Open)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.551" Dia x 0.315" W (14.00mm x 8.00mm)