MMZ1005A601ET000
- Manufacturer Part Number:
- MMZ1005A601ET000
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 300mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 850mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Impedance @ Frequency :
- 600 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)