MU2029-221Y
- Manufacturer Part Number:
- MU2029-221Y
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 500mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 300mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power, Signal Line
- Height (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Impedance @ Frequency :
- 220 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)