2482-001-X5U0-102M
Manufacturer Part Number:
2482-001-X5U0-102M
Manufacturer/Brand:
CTS Corporation
Part of Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 300V AXIAL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
1000 pF
Current :
20 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
Insertion Loss :
20dB @ 100MHz
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Eyelet
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" Dia x 0.265" L (5.59mm x 6.73mm)
Temperature Coefficient :
X5U
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
300V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
2482 Keystone Electronics Corp. 4,648 BATT HOLDER AAA 4 CELL 6" LEADS
2482 Interlight 8,050 Replacement for At&t 2482 Replac
2482 Heyco Products 238 DP 3.375 BLACK
2482 Pololu Corporation 53 SPDT CARRIER WITH 12VDC RELAY