2430-003-X5F0-102M
- Manufacturer Part Number:
- 2430-003-X5F0-102M
- Manufacturer/Brand:
- CTS Corporation
- Part of Description:
- CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
- Manufacturer :
- CTS Corporation
- Product Category :
- Feed Through Capacitors
- Capacitance :
- 1000 pF
- Current :
- 5 A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- Height (Max) :
- Insertion Loss :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Bushing
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.156" Dia x 0.350" L (3.96mm x 8.90mm)
- Temperature Coefficient :
- X5F
- Thread Size :
- 6-32
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 200V