APAL000606451R5T70
- Manufacturer Part Number:
- APAL000606451R5T70
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- INDUCTOR POWER
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 5.5A
- Current Rating (Amps) :
- 4.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 13mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%