2432-032-X5U0-402MLF
- Manufacturer Part Number:
- 2432-032-X5U0-402MLF
- Manufacturer/Brand:
- CTS Corporation
- Part of Description:
- CAP FEEDTHRU 4000PF 2KV AXIAL
- Manufacturer :
- CTS Corporation
- Product Category :
- Feed Through Capacitors
- Capacitance :
- 4000 pF
- Current :
- 20 A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- Height (Max) :
- Insertion Loss :
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.500" Dia x 0.874" L (12.70mm x 22.20mm)
- Temperature Coefficient :
- X5U
- Thread Size :
- 3/8
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2000V (2kV)