GVD92101-114
Manufacturer Part Number:
GVD92101-114
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAPACITOR
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Variable Capacitance (Varicaps, Varactors)
Capacitance @ Vr, F :
2.5pF @ 20V, 50MHz
Capacitance Ratio :
Capacitance Ratio Condition :
Diode Type :
Single
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Q @ Vr, F :
400 @ 4V, 50MHz
Supplier Device Package :
SMLP
Voltage - Peak Reverse (Max) :
20 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 0.25-1.5PF 1250V TH
    CAP TRIMMER 0.8-4.5PF 750V TH
    CAP TRIM 0.5-5PF 4000V CHAS MNT