SLF7030T-470MR57-PF
- Manufacturer Part Number:
- SLF7030T-470MR57-PF
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 47UH 570MA 240MOHM SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 570 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 240mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.127" (3.22mm)
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%