TCM2010-261-4P-T
- Manufacturer Part Number:
- TCM2010-261-4P-T
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CMC 40MA 4LN 260 OHM SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 40mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 5Ohm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Impedance @ Frequency :
- 260 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 4
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0804 (2010 Metric), 8 Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 10V