SCM30S-801T-RC
- Manufacturer Part Number:
- SCM30S-801T-RC
- Manufacturer/Brand:
- Allied Components International
- Part of Description:
- CMC 1A 2LN 800 OHM SMD
- Stock Condition:
- 30
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 1A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 240mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Impedance @ Frequency :
- 800 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50V