SCM10-181M-RC
- Manufacturer Part Number:
- SCM10-181M-RC
- Manufacturer/Brand:
- Allied Components International
- Part of Description:
- CMC 330MA 2LN 180 OHM SMD
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 330mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 350mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Impedance @ Frequency :
- 180 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 120V