SCM20-222M-RC
- Manufacturer Part Number:
- SCM20-222M-RC
- Manufacturer/Brand:
- Allied Components International
- Part of Description:
- CMC 200MA 2LN 2.2K OHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 200mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 1.2Ohm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Impedance @ Frequency :
- 2.2 kOhms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50V