CM5022R800R-00
- Manufacturer Part Number:
- CM5022R800R-00
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- CMC 5A 8LN 80 OHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 5A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 20mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power Line
- Height (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Impedance @ Frequency :
- 80 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Vertical, 16 Flat Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.495" L x 0.265" W (12.57mm x 6.73mm)