BAP50-04W,115
Manufacturer Part Number:
BAP50-04W,115
Manufacturer/Brand:
NXP Semiconductors
Part of Description:
RF DIODE PIN 50V 240MW SOT323-3
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
RF Diodes
Capacitance @ Vr, F :
0.5pF @ 5V, 1MHz
Current - Max :
50 mA
Diode Type :
PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power Dissipation (Max) :
240 mW
Product Status :
Obsolete
Resistance @ If, F :
5Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
SC-70
Voltage - Peak Reverse (Max) :
50V