MEST2G-080-025
Manufacturer Part Number:
MEST2G-080-025
Part of Description:
SCHOTTKY, SI BEAM LEAD,CM27
Stock Condition:
10
Capacitance @ Vr, F :
0.09pF @ 50V, 1MHz
Current - Max :
200 mA
Diode Type :
Schottky - Single
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
CM27
Power Dissipation (Max) :
80 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
970mOhm @ 100mA, 500MHz
Supplier Device Package :
CM27
Voltage - Peak Reverse (Max) :
500V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 6PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 33PF 20% NONSTANDARD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD