MA4L101-186
Manufacturer Part Number:
MA4L101-186
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
DIODE,PIN,BONDED,STRIPLINE,SI
Stock Condition:
50
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
RF Diodes
Capacitance @ Vr, F :
0.11pF @ 10V, 1MHz
Current - Max :
100 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power Dissipation (Max) :
6 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 10mA, 500MHz
Supplier Device Package :
ODS-186
Voltage - Peak Reverse (Max) :
175V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 6PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 33PF 20% NONSTANDARD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD