APSC000303161R5T00
- Manufacturer Part Number:
- APSC000303161R5T00
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- INDUCTOR POWER
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.4A
- Current Rating (Amps) :
- 2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 63mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.061" (1.55mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%