SS17HB-R03300
Manufacturer Part Number:
SS17HB-R03300
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CMC 30MH 300MA 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
300mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.6Ohm
Features :
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.543" (13.80mm)
Impedance @ Frequency :
Inductance @ Frequency :
30 mH @ 1 kHz
Mounting Type :
Through Hole
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.787" L x 0.703" W (20.00mm x 17.85mm)
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Fair-Rite Products Corp.
    CMC 5A 2LN 60 OHM SMD
  • Fair-Rite Products Corp.
    CMC 5A 2LN 33 OHM SMD
    CMC 5A 2LN 230 OHM SMD
    CMC 5A 2LN 255 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200