CM5740Z241B-10
- Manufacturer Part Number:
- CM5740Z241B-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- CMC 20A 4LN 100 OHM TH
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 20A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 1.3mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power, Signal Line
- Height (Max) :
- 0.424" (10.77mm)
- Impedance @ Frequency :
- 100 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Lines :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Vertical, 8 PC Pin
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.570" L x 0.395" W (14.48mm x 10.03mm)