SRF2012-181YA
Manufacturer Part Number:
SRF2012-181YA
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
CMC 350MA 2LN 180 OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
350mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Features :
Filter Type :
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency :
180 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Fair-Rite Products Corp.
    CMC 5A 2LN 60 OHM SMD
  • Fair-Rite Products Corp.
    CMC 5A 2LN 33 OHM SMD
    CMC 5A 2LN 230 OHM SMD
    CMC 5A 2LN 255 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200