AM434B1698-C
Manufacturer Part Number:
AM434B1698-C
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
434 MHZ CONNECTORIZED CERAMIC BA
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
Ceramic Filters
Bandwidth :
10 MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
434MHz Center
Height (Max) :
0.520" (13.21mm)
Impedance :
Insertion Loss :
2.3dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Size / Dimension :
1.770" L x 1.650" W (44.96mm x 41.91mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE