ACM-0603-900-T
- Manufacturer Part Number:
- ACM-0603-900-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- CMC 500MA 2LN 90 OHM SMD
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 500mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 145mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Impedance @ Frequency :
- 90 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50V