STGIPS40W60L1
- Manufacturer Part Number:
- STGIPS40W60L1
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- MODULE IPM SLLIMM SDIP-22L
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 1 Phase
- Current :
- 40 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 22-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 600 V