PM150CL1A120
- Manufacturer Part Number:
- PM150CL1A120
- Manufacturer/Brand:
- Powerex, Inc.
- Part of Description:
- MOD IPM 6-PAC L1 150A 1200V
- Manufacturer :
- Powerex, Inc.
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 3 Phase
- Current :
- 150 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Power Module
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 1.2 kV