H2409S-1WR3
- Manufacturer Part Number:
- H2409S-1WR3
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun
- Part of Description:
- ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
- Stock Condition:
- 7
- Manufacturer :
- Mornsun
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 111mA
- Efficiency :
- 76%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-SIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 999 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.39" W x 0.94" H (19.5mm x 9.8mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 26.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 21.6V
- Voltage - Isolation :
- 6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 9V