AIP3D10A060Q4
Manufacturer Part Number:
AIP3D10A060Q4
Manufacturer/Brand:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
Part of Description:
IPM3
Manufacturer :
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase Inverter
Current :
10 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
26-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)
Product Status :
Active
Type :
IGBT
Voltage :
600 V