FSBB20CH60L
Manufacturer Part Number:
FSBB20CH60L
Manufacturer/Brand:
onsemi
Part of Description:
MODULE SPM 600V 20A SPM27-CB
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase
Current :
20 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Product Status :
Not For New Designs
Type :
IGBT
Voltage :
600 V