FVP18030IM3LSG1
- Manufacturer Part Number:
- FVP18030IM3LSG1
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild Semiconductor
- Part of Description:
- BUFFER/INVERTER PERIPHL DRIVER
- Stock Condition:
- 315
- Manufacturer :
- Fairchild Semiconductor
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- Half Bridge
- Current :
- 180 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 19-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 300 V