HFB075024-000
- Manufacturer Part Number:
- HFB075024-000
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- FERRITE CORE 124 OHM SOLID 2.4MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Cable Ferrites
- Design :
- Solid
- Impedance @ Frequency :
- 124Ohm @ 300MHz
- Inner Dimension :
- 0.094" Dia (2.40mm)
- Length :
- 0.394" (10.00mm)
- Material :
- HF
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Outer Dimension :
- 0.295" Dia (7.50mm)