CLC1007ISO8
Manufacturer Part Number:
CLC1007ISO8
Manufacturer/Brand:
MaxLinear
Part of Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Manufacturer :
MaxLinear
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
85 MHz
Amplifier Type :
Voltage Feedback
Current - Input Bias :
1.4 µA
Current - Output / Channel :
100 mA
Current - Supply :
2.6mA
Gain Bandwidth Product :
95 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
220V/µs
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input Offset :
500 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
12.6 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V